Spotkanie z młodymi budowlańcami

Spotkanie z młodymi budowlańcami

W piątek, 17.11.2016 r. odbyło się spotkanie z uczniami nowej Klasy Patronackiej Instalbud-Rzeszów. Lekcję inauguracyjną poprowadził prezes Wojciech Kosik wraz z Magdaleną Łaszkiewicz z Działu Personalnego. W trakcie spotkania z uczniami udział wzięła również Elżbieta Kopeć, wicedyrektor Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1.

Pod koniec poprzedniego roku, nawiązana została współpraca pomiędzy firmą, a Technikum Budowlanym. Od tamtego czasu, zrealizowaliśmy wiele wspólnych projektów, które pociągnęły za sobą następne, a nasz program pilotażowy, który wówczas został zainicjowany, ewoluował do obecnej formy, czyli prężnie działającego programu edukacyjnego. W ramach działalności, wzmocniona została między innymi aktywność w Technikum Budowlanym. Poza rocznikiem 2016/2017, pod opiekę wzięliśmy również kolejną klasę, z rocznika 2017/2018 o tym samym profilu.

Dla nowych uczniów, podobnie jak w przypadku starszych kolegów i koleżanek z poprzedniego rocznika, zostało zorganizowane spotkanie inauguracyjne. Lekcję poprowadził Wojciech Kosik, prezes Instalbud-Rzeszów. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z historią firmy, a także realiami, które panują na rynku budowlanym. W trakcie lekcji młodzi ludzie dowiedzieli się również, na czym będzie polegała współpraca pomiędzy szkołą, a Instalbud-Rzeszów, a także jakie są zamiary firmy względem ich klasy. W trakcie spotkania poruszone zostały również tematy dotyczące przyszłości w „budowlance”. Ten temat został rozwinięty przez Magdalenę Łaszkiewicz, specjalistkę ds. personalnych w Instalbud-Rzeszów. Młodzi budowlańcy zostali zapoznani m.in. z obowiązującą w firmie ścieżką kariery zawodowej. Ponadto dowiedzieli się o stanowiskach jakie funkcjonują w przedsiębiorstwie oraz wymaganiach jakie muszą spełniać, aby je zajmować.

W ramach partnerstwa przewidziane są różnego typu zajęcia oraz kursy doszkalające dla uczniów, które zostaną przeprowadzone przez fachowców z firmy Instalbud-Rzeszów. Ponadto, młodzi ludzie będą mogli stawiać pierwsze kroki w branży budowlanej pod okiem doświadczonych ekspertów, korzystając ze staży i praktyk. Dla najlepszych zostaną przyznane stypendia.