Dzień Kobiet w Instalbud-Rzeszów Sp. z o.o.

Dzień Kobiet w Instalbud-Rzeszów Sp. z o.o.

Ubiegła środa była w firmie dniem wyjątkowym. Jak co roku ósmego marca, swoje święto obchodziła płeć piękna. Tego dnia wszystkie Panie zostały zaproszone na seans filmowy, ze szczególnym zastrzeżeniem, iż jest tylko dla kobiet.

Wszystkie Panie miały przyjemność, w godzinach pracy, obejrzeć film pt. „Maria Skłodowska-Curie”. To pełna wdzięku opowieść o geniuszu naukowym Polki, która jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała nagrodę Nobla – w sumie dwukrotnie, z dwóch różnych dziedzin. Dzieło przedstawiało obraz kobiety skupionej na ambicji i jej frustracje związane z koniecznością ciągłego zmagania się z przeciwnościami losu. Film zdecydowanie przypadł „naszym” Paniom do gustu, a całe wydarzenie, jak wynika z ich relacji, będzie bardzo miłym wspomnieniem.

Na szczęście, obecne czasy nie przypominają już tych z poprzedniej epoki. Zawody, które wówczas stereotypowo postrzegane były jako zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn, dzisiaj są dostępne bez względu na płeć. Dotyczy to również branży budowlanej. Z roku na rok w firmach związanych z budownictwem pracuje coraz więcej kobiet, choć według analiz GUS – wciąż jest to branża, w której zatrudnionych jest ich najmniej (7,7%). Dane te znacznie odbiegają od proporcji zatrudnienia w Instalbud-Rzeszów Sp. z o.o. gdzie kobiety stanowią 30% wszystkich zatrudnionych pracowników!  Jak się zatem okazuje na przykładzie naszej firmy, kobiety w branży budowlanej odnajdują się znakomicie. Mamy nadzieję, że liczba Pań w firmie będzie się sukcesywnie zwiększać.

Drogie Panie, dziękujemy że jesteście z nami!