Lekcja inauguracyjna w Technikum Budowlanym

Lekcja inauguracyjna w Technikum Budowlanym

W ubiegły piątek tj. 16.12.2016 odbyło się spotkanie z uczniami klasy patronackiej Instalbud-Rzeszów w Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie. Zajęcia, w trakcie których zainaugurowana została współpraca prowadził Prezes Wojciech Kosik, w towarzystwie Magdaleny Jaglewicz, która odpowiada za działania HR oraz Panią Elżbietą Kopeć – wice dyrektorem szkoły.

Piątkowe spotkanie było doskonałą okazją do tego, aby uczniowie mogli dowiedzieć się więcej o Instalbud-Rzeszów. Prezes Wojciech Kosik opowiedział młodym ludziom historię firmy, a także szczegółowo omówił zakres działalności. Uczniowie zapoznani zostali z wybranymi inwestycjami, a także dotyczącymi ich ciekawostkami, które pojawiały się w trakcie realizacji. Młodzi budowlańcy poznali także obowiązujące w firmie szczeble ścieżki kariery oraz jakie muszą spełniać wymagania aby móc zajmować poszczególne stanowiska. W trakcie lekcji młodzi ludzie dowiedzieli się również, na czym będzie polegała współpraca pomiędzy szkołą, a Instalbud-Rzeszów, a także jakie są zamiary firmy względem ich klasy.

W ramach partnerstwa przewidziane są różnego typu zajęcia oraz kursy doszkalające dla uczniów, które będą prowadzone przez fachowców z firmy Instalbud-Rzeszów. Ponadto, młodzi ludzie będą mogli stawiać pierwsze kroki w branży budowlanej pod okiem doświadczonych ekspertów, korzystając ze staży i praktyk. Dla najlepszych zostaną przyznane stypendia. W planach jest utworzenie w przyszłym roku kolejnego rocznika klasy patronackiej Instalbud-Rzeszów.